fbpx

Zverte vybavenie svojej hypotéky špecialistovi. Oplatí sa vám to, ušetríte čas aj peniaze.

Možno ste už o tom počuli. Od 1.7.2018 NBS sprísňuje pravidlá pre hypotéky. Rozumejte tomu tak, že k svojmu novému bývaniu sa dostanete ťažšie. Ak čítate tento článok, možno si pomyslíte, no chce nás strašiť, aby sme rýchlo našli svoj vytúžený byt alebo dom a ešte lepšie by bolo, ak by sme využili aj jeho služby.

Nie je to pravda. Dávam vám priestor slobodne sa rozhodnúť a máte niekoľko možností. V krátkosti ich popíšem:

 1. Chcete využiť aktuálne podmienky, ktoré na Slovensku sú a do 30.6.2018 si vyriešiť svoje nové bývanie sami.
 2. To, čo sa píše v bode 1, ale nemáte na to čas a radi by ste využili pomoc odborníka (pre info: pôsobím na trhu 17 rokov, úspešnosť schválenia úverov, ktoré riešim s klientmi je cca. 95 %).
 3. Kašlete na to, počkáte a uvidíte, čo bude.

Sú to vaše možnosti a dávam vám na výber. Aby ste sa ľahšie rozhodli, ponúkam vám zopár užitočných info, nech viete, čo vás čaká:

 1. V poriadku, môžete to riešiť sami. Odpovedzte si však na to, či máte dostatok času, vedomostí a hlavne prehľad o tom, čo konkurenčné banky ponúkajú. Ak si myslíte, že vám banka, kde máte 20 rokov účet, dá tie naj podmienky, no sorry – bohužiaľ sa mýlite, častokrát nedá :(. Poznám to z vlastnej skúsenosti.
 2. Dáte mi šancu a zavoláte mi alebo napíšete. Moje kontakty sú verejné. Na začiatku si možno položíte otázku: „Čo to bude stáť?“ – Teda máte na mysli, koľko € z vašej peňaženky. Za moje služby platia samotné banky a teda vy mi platiť nebudete. Verím, že je to pre vás dobrá správa :).

via GIPHY

Ako bude naša spolupráca prebiehať ?

Zavoláte mi a dohodneme si termín stretnutia. Na ňom spoločne preberieme, čo od našej spolupráce očakávate a spolu navrhneme ďalší postup, napr.:

 • Zvážime vaše možnosti riešenia bývania.
 • Spracujem pre vás návrh, kde na prvom mieste bude riešenie úveru v banke, v ktorej máte účet.
 • Ak s tým budete súhlasiť, podáme žiadosť a počkáme na schválenie.
 • Ak to nebude OK (schvália vám zlý úrok alebo iné nevýhodné podmienky), budem za vás riešiť výnimky alebo sa budem snažiť urobiť maximum preto, aby vám dali najlepší úrok v danej banke. Samozrejme, oslovím aj ďalšie banky, aby mi pre vás vytvorili ponuky. Často sa stáva, že iné banky vedia dať oveľa lepší úrok a podmienky ako banka, kde máte účet niekoľko rokov.
 • Ak sa úver schváli, spoločne si pred návštevou banky prejdeme úverové zmluvy, aby vám bolo jasné, čo budete podpisovať.
 • Spoločne sa stretneme v banke, aby sme podpísali zmluvy a aby sme predišli ponukám bánk na produkty, ktoré sú výhodné pre banku ale nie pre vás. Jednoducho povedané, aby ste zbytočne nemrhali peniazmi tam, kde to nie je treba. (Moja posledná skúsenosť bola, že pracovníčka banky nahovárala klienta na kreditnú kartu, poistenie, sporenie… a dokonca musela oznámiť svojej šéfke, ako to celé dopadlo.)
 • Ak budú zmluvy podpísané, zabezpečím všetko, čo bude treba k tomu, aby na účet predávajúceho prišli peniaze. Ak budete súhlasiť, navštívim aj kataster, aby som zabezpečil všetko potrebné, čo banka vyžaduje.
 • Budeme spolu riešiť aj poistenie nehnuteľnosti, ktoré je nevyhnutné k tomu, aby na účet predávajúceho prišli peniaze.

Jednoducho povedané, za cca. 90 min času stráveného so mnou získate množstvo času, ktorý by ste museli obetovať na to, aby ste si to riešili sami a ten pokojne môžete využiť pre vašich priateľov, rodinu a seba samého.

K bodu č. 3: Pokojne si počkajte, možno bude lepšie. Oslovte ma aj po 30.6.2018. Som si istý, že vám budem vedieť pomôcť.

Na záver jedna, podľa mňa dobrá rada. Dajte si so mnou nezáväzné stretnutie. Čo tým získate? No minimálne možnosť, aby sme sa spoznali a vedeli o sebe. Ak už niečo konkrétne potrebujete riešiť, tak pomoc pri tom, čo riešiť potrebujete. Ak sa chcete len informovať, prečo nie :). Budete o mne vedieť a je možné, že sa v budúcnosti stretneme a niečo spolu zrealizujeme. Nemáte čo stratiť. Čas strávený so mnou je zaiste menšia strata, ako čas strávený študovaním podmienok jednotlivých bánk a ich návštevami s vierou, že podmienky vašej hypotéky, ktoré takto získate, budú tie najlepšie resp. budú podľa vašich predstáv. Je možné, že sa vám to podarí.

Prajem vám veľa šťastných rozhodnutí!

Nečakajte do 1.7.2018 a riešte svoje bývanie už teraz!

Dohodnúť stretnutie

5. júna 2018

Komentovať


Share This