fbpx

Ing. Patrik Farula

váš finančný špecialista

Patrik Farula

Masarykova Univerzita, Brno

Absolvoval som finančné vzdelávanie zakončené odbornou skúškou a certifikátom celoživotného vzdelávania v oblastiach
BANKOVNÍCTVO / POISŤOVNÍCTVO / INVESTÍCIE / OSOBNÉ FINANCIE / DANE

Pracovné skúsenosti

01.07.2014 – Súčasnosť

Sophistic pro finance, a. s., Trenčín

manažér

Zodpovednosť za vedenie tímu finančných konzultantov, získavanie a zapracovanie nových ľudí, poskytovanie služieb svojím klientom

otvoriť stránku spfinance.sk

01.04.2014 – súčasnosť

Metodicko-pedagogické centrum, Trenčín

lektor

Školenia v rámci kreditného vzdelávania učiteľov základných a stredných škôl vo Finančnej gramotnosti

01.02.2012 – 30.06.2014

Broker Consulting, a. s., Trenčín

riaditeľ pobočky

Moja zodpovednosť za vybudovanie finančného centra (univerzálna pobočka poskytujúca komplex. fin. služby podobajúca sa pobočke banky), kde by pracovalo približne 20 ľudí. Pracoval som ako SZČO.

01.04.2007 – 31.01.2012

AWD s. r. o., Trenčín

vedúci pobočky a tímový manažér

vyhľadávanie zaujímavých kandidátov, vedenie výberových konaní, zapracovanie a vedenie – v priemere som mal na pobočke 12 ľudí a patrili sme dlhodobo k najlepším pobočkám na SR, najlepší výsledok bol 48% podiel na celkovom obrate firmy
vedenie školení a prezentácií – účasť na strategických poradách firmy, podieľanie sa na smerovaní spoločnosti – vedenie pobočky a celej agendy – pracoval som ako SZČO

01.09.2002 – 30.06.2011

Piaristické gymnázium Jozefa Braneckého, Trenčín

učiteľ

Učenie predmetov informatika, matematika, aplikovaná ekonómia a ekonomika, účasť na maturitných skúškach z ekonomiky

01.04.2001 – 31.03.2007

OVB Slovensko, s. r. o., Trenčín

finančný konzultant a manažér

– zodpovednosť za vyhľadávanie nových klientov, analýza potrieb, vypracovávanie riešení, prezentácia a predaj – budovanie tímu: vybudoval som v krátkom čase tím 3. ľudí – pracoval som ako SZČO

Zaujíma vás, ako to celé začalo?

V roku 2001 som ako čerstvý absolvent vysokej školy hľadal, čo by som mohol robiť. Vtedy ma oslovila sestrenica, ktorá mi ponúkla prácu v oblasti „finančné poradenstvo“. Znelo to pre mňa lákavo a aj dôveryhodne. Tak som to skúsil.

Čítaj viac

Áno, začínal som v OVB

Prešiel som školeniami, ktoré ma zaujali a otvárali cestu k serióznej a zodpovednej práci. Mnohému som sa na nich naučil a aj vďaka nim sa mi začalo dariť aj na stretnutiach s klientmi. Ako to pri takejto práci býva, oslovoval som postupne mnohých známych s ponukou pomoci v oblasti financií.

Môj prvý klient

Môj prvý klient bol z Piešťan a je ním až doteraz. Pamätám sa, ako pre mňa chodil na starej škodovke na vlakovú stanicu, keďže prvé 4 roky som za klientmi cestoval hromadnou dopravou.

Od prvého stretnutia s touto profesiou som chcel služby finančného poradenstva poskytovať kvalitne a s maximálnou odbornosťou. Samozrejme, skúsenosti som naberal postupne a zo začiatku som sa musel často spoliehať na skúsenosti svojich nadriadených, čo nebolo vždy najlepšie.

Túžil som viesť tím

To ma viedlo k tomu, že som sa chcel stať manažérom a vybudovať si svoj vlastný tím. Chcel som mať malý tím profesionálov a táto myšlienka sa u môjho šéfa neujala. Okrem iného som mal predstavu, že budem fungovať vo firme, kde sa bude poradenstvo robiť jednotne, čo sa ukázalo ako čistá utópia. A teda posilnený novým poznaním a aj tým, že táto firma nedokáže naplniť moje očakávania a predstavy o biznise, som sa začal rozhliadať po niečom inom.

Spoločnosť AWD

Jedného dňa sa mi do rúk dostal výtlačok dnes už neexistujúceho časopisu Finančný poradca, v ktorom sa písalo: „Chceme byť jednotkou v poskytovaní finančného poradenstva.“ Išlo o firmu AWD, ktorá sa neskôr premenovala na Swiss Life Select. Vyhľadal som ju a po vstupnom pohovore s nimi začal spolupracovať.

Bol to úplne iný svet. Snažili sa, aby všetko prebiehalo profesionálne. A tak to aj bolo. V tejto firme sa mi naozaj darilo a precestoval som vďaka nej celý svet v rámci dovoleniek „za odmenu“.

Celé to skončilo po tom, ako som sa dozvedel o praktikách niektorých ľudí v tejto firme. Pre mňa to znamenalo úplnú stratu dôvery voči nim, a preto som začal hľadať druhý krát.

Práca pre Broker Consulting

Rozhodoval som sa medzi dvoma firmami a nakoniec som svoje meno spojil zo spoločnosťou Broker Consulting. Mnohí sa pýtali „Prečo?“. Ja som ale pokračoval v trende, ktorý som si nastavil: poskytovať férové finančno-poradenské služby, pracovať vo férovej firme a hlavne, aby sa poradenstvo v tej firme poskytovalo jednotne.

Opäť som časom zistil, že to bol omyl. Nedodržanie sľubov, dohôd, tlieskanie ľuďom, ktorí vôbec nerobili férový biznis. Opäť príležitosť na zmenu. A príležitosť bola už v tom čase známa.

Sophistic pro finance – férový prístup, dodržiavanie pravidiel a skvelý tím ľudí

V tom čase som spoznal človeka, ktorý ma chcel získať do svojej firmy. Povedal som mu: „Rado, do tejto firmy nie, ale ak budeš mať svoju firmu, pokojne mi zavolaj.“ A on mi po cca 2 rokoch aj zavolal. Na káve sa ma spýtal, ako by mala vyzerať firma, s ktorou by som chcel spolupracovať. Vymenoval som mu nasledovné: férový prístup, jednotný systém, dodržiavanie pravidiel, skvelý tím ľudí, výborné odmeny.

A práve s takouto spoločnosťou práve spolupracujem. A som spokojný, že to, čo som si prial na začiatku svojej kariéry v roku 2001, sa mi aj splnilo. Je to vidieť na mne aj na mojich výsledkoch.